poznaj

Hawajskie Masaże

Historia, czyli wiele tysięcy lat hawajskiej tradycji

O masażu tym nie sposób opowiedzieć nie powracając do jego początków. Niektóre wzmianki mówią o nim, jako najstarszym na Świecie. Pierwotnie praktykowany był w hawajskich świątyniach przez Kahunów- kapłanki lub kapłanów, duchowych nauczycieli. Miejscem jego wykonywania był kamienny stół-ołtarz, często podgrzewany dla zapewnienia komfortu masowanego. Rytuał ten spotykał wybrańców, którzy mieli wypełnić dla swej społeczności szczególne zadanie. Kahuni wykonywali go przez wiele godzin, a czasem nawet wiele dni, towarzyszyły temu pieśni i modlitwy.

Już sama nazwa Lomi Lomi Nui, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „dotyk łapy zadowolonego kota”, doskonale oddaje specyfikę tego unikalnego, świątynnego masażu. Zadaniem Kahunów była pomoc w procesie zmian człowieka, w jego powrocie do jasnej strony życia.

Lomi Lomi Nui znacznie wykracza poza, klasyczne rozumienie masażu jako pracy z ciałem. Jego cel to nie tylko przyniesienie ulgi spiętym mięśniom, ale przede wszystkim praca nad całym człowiekiem, polegająca na usuwaniu napięć i blokad w jego wnętrzu. Hawajczycy wykorzystują ten masaż by przywrócić naturalny stan ciała i duszy, by powróciła harmonia, spokój i zadowolenie. Wierzą, że stres, napięcia i negatywne myśli są zaporą dla życiodajnej energii, powodując jednocześnie wszelkie choroby.

W kulturach pierwotnych dotyk, to nic innego jak metoda uzdrawiania, przyjaźń i życzliwość. Masaż ten uznawany za jeden z najcudowniejszych masaży świata, nazwany jest także masażem „kochających rąk”.

Ten pilnie strzeżony przez wieki rytuał, został przeniesiony do świata zachodniego przez Abrahama Kawaii – teraz jest już dostępny także dla Ciebie.

Przebieg

i działanie

Każdy masaż rozpoczynamy rozmową. Jest ona jego integralną częścią, czasem pytań i odpowiedzi, możliwością uzyskania informacji dotyczących miejsc na ciele na które należy zwrócić szczególną uwagę (przebyte urazy, nadwrażliwości) z drugiej zaś strony momentem w którym porozmawiać można o wszelkich okolicznościach które mogłyby stanowić jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania (problemy natury żylnej, zakrzepowej, przebyte w ostatnim czasie rozległe zabiegi chirurgiczne, itp.)

Masaż obejmuje całe ciało (z wyłączeniem stref intymnych), a także otaczające je sfery energetyczne.

Przeprowadzany jest przy użyciu mieszanki olejów roślinnych, wzbogaconej dodatkowo w pełni naturalnymi olejkami aromatycznymi. Podczas zabiegu masażysta wykorzystuje nie tylko swoje dłonie, ale przede wszystkim przedramiona.

Stopień intensywności zabiegu każdorazowo dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb osoby masowanej. Kiedy dotyk masażysty jest delikatny i głaszczący, przeprowadzony seans sprzyja głębokiemu relaksowi oraz pozwala na odzyskanie wewnętrznej harmonii. Bardziej intensywne ruchy masującego sprzyjają usunięciu długotrwałych napięć z mięśni oraz przywracają elastyczność stawów. Już w trakcie masażu ciało robi się miękkie i rozluźnione pozwalając masowanemu na uzupełnienie energii życiowej, zmianę wzorców myślowych, przekonań i ograniczeń.

Całemu spotkaniu towarzyszy piękna oprawa: relaksująca muzyka, kojący zapach kadzideł, światło świec oraz taneczny, pełen gracji ruch masażysty, gwarantujący zachowanie pełnej harmonii przeprowadzanego zabiegu.

Niezwykle istotnym jest, by kilka minut po zakończeniu masażu przeznaczyć na skupienie i pozostanie w ciszy.

Efektów tego pięknego, łączącego w sobie dotyk i taniec, masażu spodziewać należy się na trzech poziomach: fizycznym, emocjonalnym oraz duchowym.

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi Nui odmładza, pobudza układy limfatyczny i krwionośny, a oczyszczając organizm z toksyn działa wspomagająco na przemianę materii. Wpływa na układ krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. Podczas masażu dużą wagę przykładamy do pracy ze stawami, przywracając stopniowo ich elastyczność. Praca z uwalnianiem napięć mięśniowych w coraz głębszych warstwach ciała sprawia, że tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowują się miejsca napięte wskutek stresu, energia znowu zaczyna swobodnie płynąć w ciele. Po masażu powraca świadomość ciała i uczucie lekkości.

Na poziomie emocjonalnym masaż stopniowo likwiduje istniejące w nas obawy, pomaga uwolnić się od ograniczających wzorców myślowych i niewłaściwych nawyków. Zwiększa naszą stabilność emocjonalną oraz gotowość do zmierzenia się z codziennymi problemami, ułatwiając znalezienie drogi do ich rozwiązania. Często zdarza się, że podczas, czy krótko po masażu dzięki poszerzeniu fizycznej oraz duchowej przestrzeni wiele osób odkrywa w sobie chęć i siłę do zmiany swojej sytuacji życiowej.

Lomi Lomi Nui budzi naszą moc i radość życia. Płynąca z masażu pełna miłości troska pozwala nam na poziomie duchowym zaakceptować siebie i to czego doświadczamy w naszym życiu. Pomaga nam to uwierzyć, że zasługujemy na nieograniczone dobra płynące ze Wszechświata i stopniowo otwiera nas na energię obfitości.

Lomi Lomi Nui pomaga osiągnąć pełną harmonię pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

Wykonujemy masaż w trzech opcjach:

– jako pełny, trwający dwie godziny rytuał Lomi Lomi Nui

– jako godzinny rytuał pozwalający poznać hawajską pracę z człowiekiem i doświadczyć korzyści z niej płynących

– jako trwający półtorej godziny rytuał dla przyszłych mam*

*zapraszamy Panie począwszy od drugiego trymestru. Masaż wykonywany jest po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i potwierdzeniu braku przeciwwskazań do jego wykonania.

Cennik

  • Lomi Lomi Nui – 120min – 300zł
  • Lomi Basic – 60min – 200zł
  • Dotyk Haumei – 90min – 300zł

w Podróży do świata

Hawajskich masaży

towarzyszy Wam

Szymon

error: Zasoby chronione przed kopiowaniem!