Zaznacz stronę

Świecowanie uszu

przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu

Ku wielkiemu zaskoczeniu wielu osób, poddających się pierwszy raz terapii świecami Indian Hopi, zabieg jest bardzo przyjemny J Wiąże się z nim także natychmiastowa ulga i poprawa samopoczucia, jaką przynosi efekt ogrzewania kanału słuchowego, spowodowany spalaniem się świecy.

Lecznicze działanie olejków eterycznych i ziół na wnętrze ucha oraz ulokowane w nim receptory i punkty powoduje, iż osoby poddające się zabiegom mają bardzo przyjemne, niespotykane dotąd doznania – lekkości, błogości, ciepła, relaksu czy poczucia bezpieczeństwa.

Zabieg zaczynamy od ułożenia pacjenta na boku – głowę układamy na małej poduszce. Praktyka pokazuje, iż rozluźnienie i wyciszenie bardzo pomaga w jego przeprowadzeniu – właśnie dlatego przed umieszczeniem świecy w uchu, wykonujemy krótki masaż głowy, ucha i jego okolic, który dodatkowo pobudza krążenie w tych okolicach.

Głowę przykrywamy papierowym ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho. Zabezpiecza to przed ewentualnym zabrudzeniem popiołem oraz zapewnia Państwu dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Małżowinę uszną smarujemy kremem.  Świecę umieszczamy w uchu, zamykając wlot kanału usznego. Palącą się świecę trzymamy pionowo, aż do spalenia się jej do odpowiedniego poziomu. W czasie zabiegu mogą się pojawić delikatne szumy, trzaski oraz ogrzewanie kanałów wewnętrznych ucha. Następnie wyjmujemy z ucha jeszcze palącą się świecę i gasimy ją. Oczyszczamy delikatnie ucho i powtarzamy zabieg na drugim uchu.

Po zabiegu dobrze jest przez kilka minut poleżeć, zamknąć oczy i zrelaksować się…. a później warto sprawdzić zawartość, rozwijając pozostałe kawałki świec i na własne oczy przekonując się jak skuteczny był przeprowadzony zabieg J

Pamiętajmy, by w dniu zabiegu uważać i chronić uszy przed dostaniem się wody.  Nie można więc np. iść na basen, pływać, czy myć włosów. Po zabiegu należy zabezpieczyć uszy tamponami z waty, a w chłodniejsze dni ubrać czapkę.

Świecowaniu uszu świecami Indian Hopi mogą poddać się zarówno dorośli jak i dzieci (powyżej szóstego roku życia). Zabieg trwa około 30-40 minut i zawsze obejmuje dwoje uszu – nawet gdy tylko jedno sprawia nam kłopoty.

Zabieg poleca się wykonywać 3 do 7 razy w odstępach dwu-trzydniowych.

Wspaniałe efekty zabiegu świecowania uszu, potwierdzają jedynie utarte poglądy, że medycyna niekonwencjonalna często jest o wiele prostsza i skuteczniejsza niż akademicka. Prosimy jednak pamiętać, że zabieg nie zastępuje wizyty u lekarza, którą zaleca się zwłaszcza przy ostrych, przewlekłych stanach.

Serdecznie zapraszamy!

error: Content is protected !!